C.K. Kaňtour

Rss

2017 Umštatl

 

Soubor:Zamecek (Hodonin).JPG

Generace prarodičů, rodičů a vnoučat postupem času dospívají k společným zájmům a letošní dovolená rozhodně vyjde všem vstříc. Všichni se na kraji léta společně sejdeme v říši nadpozemských zážitků.

Prostudujte lákavou nabídku výletů za poznáním i zapomněním. Vydejme se spolu do kraje plného tajemných a pohádkových zákoutí a plného možností setkávat se s bytostmi třetího druhu z toho i onoho světa.

První den vyrazíme bez snídaně již časně ráno na Lačnov. Naším cílem je zastihnout v lužních lesích nedaleko Voděrad roztomilého mužička Vodoucha, který je plachý a téměř bezbarvý. Na rozdíl od jeho otce mužika Voďara, který celý den vysedává před svou zemljankou a řve „Agoň! Agoň!“, má setkání s malým Vodouchem pozitivní účinky a blahodárně rozšiřuje duši. Můžete se těšit na zázrak, jak bude syn Vodouch chodit po vodičce, nebo otec po ní ležet.

Druhý den bude výlet organizovat babská část a zatáhne nás do čarodějných osidel, do místa jim nejvlastnějšího – do Jedovnice. Tam se mezi rybníky plnými hrozivé zelené tekutiny zdržuje strašidýlko Brčálník. Velmi milé stvoření, které při prvním setkání nejdříve svěže voní po mátě, ale počkejte, až s ním strávíte celý večer!

Třetí den určí směr dědi, pokud jim to skleróza dovolí. Budeme hledat Pivníka – kulaté dobrosrdečné strašidlo, zda se neukrývá v Korbelově Lhotě, potom se za ním podíváme do Pernštejna a určitě jej nakonec najdeme trojjediného i v Kozlově. Kdo se s Pivníkem skamarádí, toho již neopustí. Nikdo neví, proč je tak přítulný, bůh – sud!

Čtvrtý den strávíme skromně. Vydáme se cestou z Nuzířova do daleké Ameriky a budeme v nekonečných bramborových lánech vyhlížet raracha Rumištníka. Poznáme jej po čichu již zdaleka. Ozón bude sílit, jak se budeme blížit přes Rumbeří až na hrad Rumberk, kde bude puch největší. Pokynutím ruky zalomené v pravém úhlu vzdáme zlatohnědému panáčkovi Rumištníkovi hold pod jeho rodovým erbem s nápisem „Vše pochází z myšlenky, jen myšlenka z rumu“.

Pátý den věnujeme návštěvám našich blízkých, zajdeme na Skrchov. Babička nás bude tahat do Staré Rovně a určitě se také sluší navštívit rodiště strýčka v Ludíkově. Cestou zpět z Vratíkova nás budou pronásledovat všechny jejich přízraky. Z nejjasnějších slunečních paprsků, až starořecky silných, na nás sestoupí regionálně proslavený duch Meták.

Šestý den bude již usedlý. Dovolená končí a je nutné po sobě poklidit a důstojně se rozloučit. Oblečeme staré kabáty, sedneme na harlej a vyvezeme komunální odpad. Večer se slzou v oku dojatě zašlápneme škvora a následující den naposledy zamkneme chalupu na visací zámek a vyrazíme každý do svého domova. Krucipísek, bylo to ale krátký !!!